Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Во Струга регистриран вториот пациент со омикрон во земјава

Во Струга регистриран вториот пациент со омикрон во земјава

Сподели

Во Струга е регистриран вториот случај во Македонија на инфицирано лице од новиот омикрон, новиот сој на корона вирусот.

Информацијата ја потврдуваат од Центарот за јавно здравје во Охрид и додаваат дека заболено е невакцинирано повозрасно лице, кое  е во изолација.

Во Струга во овој период од годината престојуваат голем дел од печалбарите. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK