Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Запленети 4 400 петарди во струшко

Запленети 4 400 петарди во струшко

Сподели

Четириесет и седумгодишник од струшкото село Лабуништа вчера бил приведен во полиција, откако при претрес во неговиот дом биле откриени повеќе од 4 000 парчиња пиротехни средства.

 

Претресот во домот на М.М. бил извршен по претходно добиена судска наредба, а како што соопшти МВР, полициските службеници од ОВР Струга, пронашле 4 400 парчиња пиротехнички средства – петарди што неовластено ги поседувал.

Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK