Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Радолишта извршил насилство во угостителски објект во Струга

Жител на Радолишта извршил насилство во угостителски објект во Струга

Сподели

Жител на Радолишта извршил насилство во угостителски објект во Струга.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.Е.(22) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. Тој, на 12.12.2021 во угостителски објект на улица „Ристо Крле“ во Струга упатил закани кон А.Р.(24) од Струга, а потоа го оштетил инвентарот и опремата во објектот.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK