Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга ВИДЕО: Велигден на уникатен начин одбележан во струшко Враништа

ВИДЕО: Велигден на уникатен начин одбележан во струшко Враништа

Сподели

Голем Велигденски црковен концерт во струшко Враништа.

Под мотото „Велигден голем ден за радости создаден“, децата од село Враништа со песни и молитви вчера го одбележаа најголемиот православен празник.

Се пееја црковни велигденски песни , се играше и се величеше Бога.

ВИДЕО: 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK