Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга При семејна расправија пукал со пиштол

При семејна расправија пукал со пиштол

Сподели

При семејна расправија пукал со пиштол.

На 29.04.2022 во 20.55 часот, полициски службеници од ОВР Струга го лишиле од слобода Р.К.(50), од струшкото село Долна Белица. Тој, при семејна вербална расправија, испукал во воздух со пиштол, а при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба, полициските службеници пронајдоа и одзедоа два пиштола марка „WALTHER“ и „LUGER“ и 55 куршуми калибар 9 милиметри. Истите се одземени, лицето е приведено на полициска станица и по целосно документирање на случајот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK