Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Шверцувал кори за бурек

Шверцувал кори за бурек

Сподели

144 килограми готови кори за бурек и баклава, откриени на граничниот премин Ќафасан.

Нелегано увезените кори биле пронајдени  при контрола на македонски автомобил, управувано од македонски државјанин, пријавено за влез во државата. Корите биле пронајдени во торби со лични работи на возачот и повеќе картонски кутии, сместени во багажниот простор и позади предните седишта на возилото.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK