Саб01162021

Последна промена12:13:48 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Возете внимателно, ниски температури остатоци од снег

Возете внимателно, ниски температури остатоци од снег

Сподели

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози. На повисоките места има помали остатоци од снег на коловозите, појава на голомразица,  но без поголеми проблеми во одвивањето на сообраќајот.

 

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.

Во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег, а на повисоките места над 500 метри со врнежи само од снег, максималните дневтемператури ќе достигнат до -2 односно до 5 степени.

Утрово измерени се ниски температури Скопје -5°C, Охрид -5°C, Битола -7°C, Прилеп -6°C,Штип - 4°C, Куманово -5°C, Струмица -4°C.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK