Нед01242021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Четири албанки нелегално работеле во кафана во Велешта

Четири албанки нелегално работеле во кафана во Велешта

Сподели

Утрово од  00,45 до 01,30 часот во с.Велешта. струшко,граничната полиција и СВР Охрид, извршиле контрола во угостителскиот објект “Дипломат“, каде биле затекнати четири албански државјанки, кои престојуваат во РМ спротивно од целта на престојот.

Истите се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Во Угостителскиот објект за време на контролата едно лице од с. Велешта ги попречувало полициските службеници во вршењето на службените работи, по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK