Нед01242021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Никола Јанкоски го фати светиот крст во Струга

Никола Јанкоски го фати светиот крст во Струга

Сподели

Никола Јанкоски од Струга е среќниот фаќач на крстот. На осветувањето на водите на реката Црн Дрим присуствуваа илјадници граѓани. Никола беше најбрз и најсреќен мегу стотиците  капачи кои пливаа во ладните води на Дрим. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK