Возило удри во столб на влезот во Струга

Сподели

Сообраќајна незгода утрово се случи на регионалниот пат Струга Дебар.

Возило мерцедес со струшки регистарски таблици удри во железен столб во близина на Здружението на возачи пред влезот а Струга. Според првичните информации причина за незгодата е неприлагодена брзина. За среќа возачот поминал со  лесни телесни повреди.