Исчезна жител на Велешта

Сподели

Исчезна млад жител на струшкото село Велешта.

На 07.02.2015 одина во 01,15 часот во ПС Струга Б.К.(50) од с.Велешта пријави дека на 30.01.2015 година од својот дом во непознат правец се оддалечил неговиот син У.К.(27). СВР Охрид превзема мерки за пронаоѓање на лицето.