Саб01232021

Последна промена08:46:35 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Средношколците денес ќе маршираат и во Струга

Средношколците денес ќе маршираат и во Струга

Сподели

Средношколци од Струга денес ќе одржат протестни маршови против задолжителното полагање на математика на матура и начинот на полагање на екстерното тестирање.

На тој начин, струшките средношколци им се придружуваат на средношколци од Велес Скопје, Куманово, Кавадарци и Неготино.
После одбиените барања од страна на Министерството за образование и наука, учениците се одлучни во тоа да се соберат во поголем број со цел да го искажат нивниот револт кон, како што велат, лошите реформи во средното образование.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK