Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Радолишта бесправно градел

Жител на Радолишта бесправно градел

Сподели

ПС Струга поднесе кривична пријава против Р.Б. (36) од с.Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Пријавениот во текот на јануари 2016 година на катастарска парцела во катастарска општина Струга, на објект индивидуална стамбена куќа, изградил доградба и надградба со габарити спротивно на издаденото одобрение за градба од надлежните институции. Од страна на градежен инспектор на општина Струга составен е записник и донесено е решение за усогласување на градбата согласно одобрението.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK