Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Украдени пари и златен крст од цквата “Света Богородица” во Дренок

Украдени пари и златен крст од цквата “Света Богородица” во Дренок

Сподели

Вчера во полициската станица Струга е пријавено дека во периодот од 10.09. до 18.09.2013 година  непознат сторител извршил кражба.

Крадецот откако насилно ја отворил  главната метална врата од црквата „Св.Богородица“ во с.Дренок-струшко, потоа  влегол внатре и  одзел околу 2.000 денари и еден крст метален-позлатен. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK