Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга “Рождество на Пресвета Богородицa” во манастирот во Калишта

“Рождество на Пресвета Богородицa” во манастирот во Калишта

Сподели

Вечерва и утре во манастирот “Света Богородица” во струшкото село Калишта се одбележува големиот христијански празник “Рождество на пресвета Богородица” или кај народот познат како “Мала Богородица”.

 

Верниците кои сакаат да се поклонат на мајката Божја до манастриот ќе може да стигнат и со брод.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK