Саб02272021

Последна промена08:55:45 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Со пиштол, ограбил продавница во Струга

Со пиштол, ограбил продавница во Струга

Сподели

Синоќа едно непознато лице , со пиштол во рацете ограбил продавница во Струга.Настанот се случил во 21,45 часот во Струга, на улицата.„Моша Пијаде“ во продавница „Балко-Пром“.

За полицијата сеуште непознатиот ограбувач, со закана со пиштол од една вработена одзел околу 1000 денари и 25 штеки цигари по што го напуштил местото на настанот. Увид на лице место извршила увидна екипа нод полициската станица Струга. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK