Саб03062021

Последна промена01:17:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Привршува изградбата на амбулантата во Лабуништа

Привршува изградбата на амбулантата во Лабуништа

Сподели

За 40 дена Лабуништа добива нов Здравствен дом, најави претседателот на ВМРО ДПМНЕ  Никола Груевски.

Привршува изградбата на новата амбуланта во која ќе има и Итна медицинска помош која ќе опслужува 10 000 жители во струшкото село Лабуништа. Во исто време со засилено темпо, според планот продолжува и изградбата на специјалната болница за ортопедија и трауматологија Свети Ерзамо Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK