Пон03082021

Последна промена10:50:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кражба во канцеларија во Струга

Кражба во канцеларија во Струга

Сподели

Вчера во полициската станица - Струга било пријавено дека на 29/30.05.2016 година во периодот од 21.45 до 09.30 часот, во деловна канцеларија на ДООЕЛ„Г Компани“ во Струга, сопственост на Т.Г. (43) од Струга, непознат сторител извршил тешка кражба.

Сторителот насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и одзел метална каса во која имало 85.000 денари, 300 евра, 200 долари, 500 лева, две златни белезгии  и еден пиштол, по што го напуштил местото на настанот. Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Струга. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK