Пон03082021

Последна промена05:18:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Бесправно градел на државно земјиште во Калишта

Бесправно градел на државно земјиште во Калишта

Сподели

Струшката крим полиција  поднесе  кривична пријава  против  И.Г.(31) од  Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Пријавениот во текот на  јуни месец 2016 година, на катастарска парцела во Калишта – Струга на м.в. Еленско во сопственост на Р. Македонија, без одобрение за градба изградил објект од челична конструкција. Од страна на градежен инспектор на oпштина Струга составен е записник и донесено е решение со кое се наредува отстранување на градбата која се гради без одобрение. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK