Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Струшкиот совет по трет пат ќе се обиде да избере претседател

Струшкиот совет по трет пат ќе се обиде да избере претседател

Сподели

Струшкиот совет шест месеци без претседател. Советниците  денес по трет пат ќе се обидат  да изберат претседател.

 

Минатата седница кога на дневен ред се најде избор на претседател ВМРО ДПМНЕ ја напушти салата , а СДСМ бараа одложување на седницата. Од македонскиот блок воедно  бараа претседател на советот да биде Македонец.   Струшкиот градоначалник постојано тврди дека е отворен за формирање на стабилна коалиција. Градот нема  законски рок за избор на претседател бидејќи Струга нема статут. а таа функција може да  ја извршува најстариот советник.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK