Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Многу пари украдени од кола во Струга

Многу пари украдени од кола во Струга

Сподели

Вчера, крадец украл многу пари од автомобил паркиран во Струга. Крадецот вршејќи тешка кражба, украл 2.000 швајцарски франци и лични документи.


Според полициското соопштение на МВР, на 14.07.2016 година во времето од 14,00 до 16,15 часот во Струга, на ул.„Владо Mалески“, непознат сторител извршил тешка кражба во ПМВ„Ауди“ сопственост на А.Н.(42) од с.Велешта-Струга, при што одземени се 2.000 швајцарски франци и лични документи .
Се преземаат мерки за откривање на сторителот, стои во полициската информација од МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK