Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга Започна изградбата на спортска сала во Вевчани

Започна изградбата на спортска сала во Вевчани

Сподели

Во Вевчани интензивно започнаа градежните активности за изградба на современа спортска сала со 500 седишта.
За изградба на спортската сала општина Вевчани вложи околу 30 000 евра во изградба на потпорни ѕидови на локацијата каде што се гради салата.


Спортската сала ќе се користи за кошарка, за ракомет, за одбојка, гимнастика, пинг-понг и за многу други спортови и други настани и во целост ќе ги задоволува потребите на младите во Вевчани. 


Проектот ќе чини околу 700 000 илјади евра, обезбедени од Буџетот на Република Македонија преку Министерството за образование и наука, а изведувач на градежните работи е А.Д Гранит - Скопје. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK