Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Штом не се празнуваат македонските, нема ни албанските настани во Струга

Штом не се празнуваат македонските, нема ни албанските настани во Струга

Сподели

Не помина програмата за одбележување  значајни настани и личности во Струга. Македонските советници го искористија бадентеровото правило и не гласаа, бидејќи во програмата беше предвидено да се празнуваат албанските но не и македонските настани. 

 

Алсат.м

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK