Саб03062021

Последна промена01:17:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Погледнете како изгледаат потонатите бродови во Охридското езеро

Погледнете како изгледаат потонатите бродови во Охридското езеро

Сподели

Екипата нуркачи на „Ботом Тајм” ве води во потонатите бродови во Охридското езеро. 

Во Oхридското езеро на струшката страна пред неколку години  на 400 метри од брегот, подводните археолози открија бродови кои овде мируваат уште од Првата светска војна.Откриени се брод-влекач и шест-седум бродчиња поврзани како вагони. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK