Саб02272021

Последна промена08:55:45 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пронајдена е бомба кај струшко Радожда

Пронајдена е бомба кај струшко Радожда

Сподели

Нескплодирана експолозивна направа била пронајдена денеска во водите во Охридското Езеро кај струшкото село Радожда.

Според полициското соопштение, настанот се случил денеска околу 17,00 часот Охрид, во водите во Охридското Езеро кај с.Радожда-струшко.
Местото каде била пронајдената нескплодирана експолозивна направа, било обезбедено од по што бомбата била безбедно подигната од претставници на Дирекцијата за заштита и спасување.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK