Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Тешко повреден параглајдерист кај Ќафасан

Тешко повреден параглајдерист кај Ќафасан

Сподели

Вчера околу 13.30 часот кај местото викано Три Шилки во близина на граничниот премин „Ќафасан“ од параглајдер паднал Д. Џ. (37) од Скопје, при што се здобил со тешки телесни повреди, поточно скршеница на клучна коска.

 

По укажаната лекарска помош во Медицински центар Струга, тој е пренесен во Специјалната болница „Свети Еразмо“ во Охрид.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK