Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец бесправно градел угостителски објект

Стружанец бесправно градел угостителски објект

Сподели

30 годишен стружанец заработи кривична пријава  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Пријавениот како инвеститор на локација во катастарска општина Струга на ул. „Партизанска“ без одобрение за градење започнал доградба на објект од метална конструкција со намена за вршење угостителска дејност. Од страна на градежен инспектор на Општина Струга составен бил записник и донесено било решение од 28.06.2016 година за отстранување  на објектот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK