Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Изборно собрание на Сојузот на борци во Струга

Во Струга вчера се одржа 17 - изборно Собрание на борците од НОВАМ 1941-1945 година и подржувачите.Со Собранието раководеше досегашниот претседател Ајредин Мемеди,кој воедно имаше и вовеведно излагање, како и Извештај за работата во изминатиов период,а истовремено беше предложена предлог Програма,финасиски план и Календар за одбележување на значајни датуми.

Повеќе...

Испетапе стружанец и му го одзеле автомобилот

Кривични за велешанец и прилепчанец, кои во Струга истепале лице и му го одзеле возилото.

Повеќе...

Струшката полиција приведе затвореник избеган од Идризово

Струшката полиција приведе затвореник избеган од Идризово

Повеќе...

Реорганизација во струшките училишта за штедење струја

За подобри услови во училиштата и затоа што децата се секогаш приоритет, денеска градоначалникот на Општина Струга одржа состанок со сите директори на основните училишта, информираат од општина Струга. 

Повеќе...

Во Струга работилница за правата на старите лица

Во рамките на одбележувањето на „Недела на грижа на стари лица“.Во склоп на годишната програма на Црвен крст на РСМ,Општинската организација на Струга,под мотото „Сите сме нивни деца“организира работилница – средба со активистите на Црвен крст за дваесеттина пензионери членови на ЗП Струга,предводени од претседателот Милорад Трпоски,секретарот Изеир Мустафаи,потпретседателот Зија Аслани и Комисијата за здравство при Здружението.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK