Сре12122018

Последна промена10:38:24 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Девојка од струшко објавила недолични фотки од дечкото

Девојката, креирала лажен профил и недоличните фотки ги објавувала на „Facebook” и „Instagram”.

Повеќе...

Охрид ЅОЅ: Рамиз Мерко без „мерка“

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко целото крајбрежје сака да го даде под концесија, објави Охрид ЅОЅ.

Повеќе...

Откриени нелегални сајли за криволов на Јабланица

Откриени нелегални сајли за криволов на Јабланица. 

Повеќе...

Се здружиле и фалсификувале документи за бука

Тројца(од дебарско, од тетовско и струшко село), се здружиле да ги „средат“ документите за транспорт на  буковото дрво.

Повеќе...

Запалил трева изгорела плевната на комшијата

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело за сторено казнено дело „предизвикување општа опасност“, надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, до надлежното Јавно обвинителство пoднесе кривична пријава против М.В.(63) од струшкото село Велешта.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK