Саб02162019

Последна промена07:01:02 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Ќе се гради пешачка патека од Струга до Ташмаруништа

На дванаесеттата седница на Советот на општина Струга, која ќе се одржи во четврток,  советниците ќе одлучуваат за за изградба на пешачка и велосипедска патека од Струга до Ташмаруништа.

Повеќе...

Серија дисциплински постапки во полицијата

Полициските службеници Р.Л. и  Б.Л. од струшката полициска станица „заработиле“ парични казни бидејќи се оглушиле и не почитувале наредба на претпоставен старешина.

Повеќе...

Да се намали потрошувачката на електрична енергија

По повод 5 март  - Светски ден на енергетска ефиксаност, тимот од Локалната агенција за развој, Струга која го спроведува проектот 'Сино и зелено наспроти црно и сиво", би сакале да ја известиме јавноста дека трошиме речиси двојно повеќе енергија од европскиот просек, информираат од  Локалната агенција за развој Струга.

Повеќе...

Тешка сообраќајка пред Ќафасан - две лица мртви четворица во кома

Две лица го загубија животот, четворица се во кома и 13 се полесно повредени во собраќајната несреќа што се случи на патниот правец Прењас-граничен премин Ќафасан, пишува Прес 24.

Повеќе...

„Изгради го твојот простор“ - подобрување на условите за живот во Струга

Во рамките на програмата на Европската Унија за подобрување на социјалните услуги на ранливите групи преку неформална едукација и образование, Општина Струга, во соработка со партнери од Франција и Албанија, изработи заедничка апликација под наслов „Изгради го твојот простор“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK