Саб02162019

Последна промена07:01:02 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга

“Каприкорн 2010” бара да се почитува законот за поставување знамиња

На најавата дека задутре  на одбележувањето на независноста на Албанија во Лабуништа ќе биде подигнато 20 метарско албанско знаме  се реакција се јави невладината “Каприкорн 2010”.

Повеќе...

Струшките спортисти денеска ќе даруваат крв

Денеска  во Општата болница во Струга ќе се одржи Крводарителска Акција организирана од страна на Агенцијата за млади и спорт и општинската организација на Црвен Крст во Струга.

Повеќе...

Струшкиот советник Цаноски повреден во сообраќајка

Во сообраќајна незгода што се случи утринава околу 9 часот на магистралниот пат Охрид Ресен  на превојот Буково, повреден е струшкиот советник Медин Цаноски. Од засега непознати причини тој со своето возило Опел Корса излетал од патот.  

Повеќе...

Избран нов директор на Здравствен дом Струга

Досегашната директорка  Вера Поповска на 66 годишна возраст заминува во пензија. На нејзино место доаѓа 34 годишниот Марко Стрезовски, ексклузивно дознава Охриднет.

Повеќе...

Џудо Клуб “ДРИМ” Струга со освоени 11 медали “РАСТУРИ”во Приштина

Вчера во Приштина Косово ЏК “ДРИМ” Струга учествуваше на меѓународниот натпревар “Адем Јашари”

Во конкуренција од 300 џудисти од Косово, Црна Гора, БиХ, Албанија, Хрватска, Романија и Македонија, џудистите од ЏК “ДРИМ” Струга освоија 11 медали од кои 4 златни, 4 сребрени и 3 бронзени.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK