Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Директор потрошил 100 000 евра по кафани

Полициската Станица Струга поднесе кривична пријава против В.К. (36) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“.

Повеќе...

Еден загинат во сообраќајка кај Велешта

Вчера, околу 15,20 часот на регионалниот пат Струга-Дебар кај с.Велешта случена е сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Сеад Кордоба“ со охридски регистерски ознаки управувано од Џ.М. (22) од с.Подгорци-струшко и моторцикл„Сузуки“управуван од Един Р. (20)-с.Октиси-струшко.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Стружанецот се отрул со солна киселина

Вчера во 06.44 часот во ПС-Струга од интерното одделение на Медицинскиот центар Струга било пријавено дека на одделението било донесено затруено лице кое не е контактибилно.

Повеќе...

Каприкорн 2010: Охрид и Струга да изградат заеднички стационар

“Каприкорн2010“ Апелира до градоначалниците на Струга и Охрид да постигнат договор за најавениот стационар за кучиња скитници кој ке се градел во Охрид да биде изграден со капацитет да може да го покрива и градот Струга. 

Повеќе...

Еколозите и инспекторите на дебата во Струга

Здружение на еколози "Натура" - Струга во рамките на спроведувањето на активностите на проектот „Мониторинг на процесот на донесување одлуки за Б интегрирана дозвола", финансиран од Civica Mobilitas, организира јавна дебата, која ќе се одржи денес во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK