Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Кривична за велештанецот кој пукаше во својот брат

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „убиство во обид“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.Н. (44) од струшкото село Велешта.

Повеќе...

Тетовец крадел во струшко

Поради постоење основи на сомнение за казнено дело „кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Џ.С. (35) од Тетово. 

Повеќе...

Во два дена две жртви на кучиња скитници во Струга

Во два дена две жртви на кучиња скитници во Струга. Стравични се раните на телото на Драган Пејоски, кој пред два дена едвај спаси жива глава од агресивните кучиња.

Повеќе...

Ограбена „Св.Петка“ во Долна Белица

Продолжуваат кражбите во православните храмови во струшко. Деновиве на мета на крадци била црквата „Св.Петка“ во струшкото село Долна Белица.

Повеќе...

Ilikestruga.mk: Искасан стружанец од кучиња скитници

На социјалната мрежа Facebook се појавија страшни слики на искасапен стружанец од глутница кучиња во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK