Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Струга останува во сенка на Охрид

На Струга и недостига туристичка промоција. Градот заостанува во туристичкиот развој поради тоа што не доволно се работи на пропаганда и реклама. Недостигаат манифестации, настани и случувања во текот на сезоната.

Повеќе...

100 деца на бесплатен одмор во Струга

Плажа, езеро, сместување. Отворена сезоната за бесплатен седумдневен одмор на децата од социјално ранливите категории.

Повеќе...

Велосипедист настрада во сообраќајка кај Враништа

79 годишен жител од струшкото село Враништа доцна попладнево им подлегнал на повредите откако денес околу 11 часот се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа на патот од Струга кон Дебар кај селото Враништа.

Повеќе...

Албанец пазарел со фалсификувани евра

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување пари“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против В.Џ.(34) од Берат, Република Албанија.

Повеќе...

ФОТО: Ужас и очај во кампот „Треска“

Ужас, очај и бес денес ве обзема кога ќе го видите некогашниот авто камп „Треска“ на брегот на Охридското езеро во близина на Струга. Кампот- некогашна гордост на охридско-струшката ривиера, денес е претворен во најгрдото место што може да си го замислите каде морници ви поминуваат од ужасните хорор слики.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK