Пет07032020

Последна промена02:48:19 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Против кого полицијата од Струга поднесе пријава?

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „несовесно работење во службата“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Љ.А.(67) од Дебар поранешен директор на ХЕЦ ,,Шпиле“ - Дебар. Во пријавата, во врска со казненото дело „затајување“опфатени се и лицата М.С. (70) и Ф.К. (57), поранешен и сегашен магационер во хидроцентралата, двајцата од Дебар.

Повеќе...

Фатен крадец на огревни дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Е.Ц.(57) од струшкото село Октиси.

Повеќе...

Кривична за директорот на струшки комуналец

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против актуелниот Директор на ЈП “Комунално” од Струга, Г.К.(51) од Струга, поради основано сомнение дека сторил кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластување” казниво по чл.353 од КЗ на РМ.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Велештанецот сам се пукал

53 годишен велештанец е тешко ранет, откако се пукал сам со пиштол в гради. Инцидентот се случи денес околу пладне во центарот на Струга.

Повеќе...

Струга градот кој не спие

Повеќе од 15 архитекти, дизајнери, урбан планери и креативни професионалци од други области кои доаѓаат од најдобрите европски универзитети, од денеска до 30-ти овој месец ќе учествуваат во проектот - Урбана резиденција „Градот, кој (не) спие", кој ќе се реализира во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK