Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

ОБНОВЕНО: Велештанецот сам се пукал

53 годишен велештанец е тешко ранет, откако се пукал сам со пиштол в гради. Инцидентот се случи денес околу пладне во центарот на Струга.

Повеќе...

Кривична за директорот на струшки комуналец

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против актуелниот Директор на ЈП “Комунално” од Струга, Г.К.(51) од Струга, поради основано сомнение дека сторил кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластување” казниво по чл.353 од КЗ на РМ.

Повеќе...

Кривична за стружанец оти бесправно градел

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Бесправно градење“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.М.(51) од Струга.

Повеќе...

Струга градот кој не спие

Повеќе од 15 архитекти, дизајнери, урбан планери и креативни професионалци од други области кои доаѓаат од најдобрите европски универзитети, од денеска до 30-ти овој месец ќе учествуваат во проектот - Урбана резиденција „Градот, кој (не) спие", кој ќе се реализира во Струга.

Повеќе...

Христијанки и муслиманки заедно подготвуваа храна

Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ  со подршка на традуиционалната вредности и соживотот во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK