Нед11172019

Последна промена11:00:51 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Бездомните животни да добијат хуман третман

Да престане нехуманиот однос кон животните е пораката на Здруженијата  за заштита на животните.

Повеќе...

Ќе се гради пешачка патека од Струга до Ташмаруништа

На дванаесеттата седница на Советот на општина Струга, која ќе се одржи во четврток,  советниците ќе одлучуваат за за изградба на пешачка и велосипедска патека од Струга до Ташмаруништа.

Повеќе...

Тешка сообраќајка пред Ќафасан - две лица мртви четворица во кома

Две лица го загубија животот, четворица се во кома и 13 се полесно повредени во собраќајната несреќа што се случи на патниот правец Прењас-граничен премин Ќафасан, пишува Прес 24.

Повеќе...

Серија дисциплински постапки во полицијата

Полициските службеници Р.Л. и  Б.Л. од струшката полициска станица „заработиле“ парични казни бидејќи се оглушиле и не почитувале наредба на претпоставен старешина.

Повеќе...

Да се намали потрошувачката на електрична енергија

По повод 5 март  - Светски ден на енергетска ефиксаност, тимот од Локалната агенција за развој, Струга која го спроведува проектот 'Сино и зелено наспроти црно и сиво", би сакале да ја известиме јавноста дека трошиме речиси двојно повеќе енергија од европскиот просек, информираат од  Локалната агенција за развој Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK