Пет08142020

Последна промена04:34:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

За струшкиот градоначалник денес не е ден на жалост

Знамињата пред општина Струга не се спуштени на половина копје. За градоначалникот Зијадин Села не важи одлуката на Владата донесена на вонредна седница за определување на 10 и 11 мај за денови на жалост во земјата по повод загинувањето на припадниците на безбедносните сили на МВР во полициската акција за разбивање на големата терористичка група во Куманово случена пред два дена.

Повеќе...

Кривична за жител на Џепин бесправно градел

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Бесправно  градење“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Г.А.(47) од струшкото село Џепин.

Повеќе...

Велештанец со нож нападнал соселанец

 Револтиран што неговиот соселанец му го попречил патот, жител на струшкото село Велешта со нож го нападнал и му задал тешки телесни повреди.

Повеќе...

ФОТО: Со ѓурѓовденска литија осветен градот на мостовите

Со гурѓовденската литија на единство, мир и љубов Струга му се поклони на патронот Победоносен и Великомаченик Ѓорѓи. Илјадниците верници од сите краишта на земјава и оваа година ја продолжија древната традиција.

Повеќе...

Струга со литија ќе се поклони на Свети Ѓорги

Со гурѓовденската литија Струга и годинава ќе му се поклони на патронот Победоносен и Великомаченик Ѓорѓи.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK