Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Возете внимателно, ниски температури остатоци од снег

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози. На повисоките места има помали остатоци од снег на коловозите, појава на голомразица,  но без поголеми проблеми во одвивањето на сообраќајот.

Повеќе...

ФОТО: Предновогодишна Струга

Струга  блесна во Новогодишно руво. Погледнете ја атмосферата во центарот на градот. 

Повеќе...

Муницијата ја чувал во саксии за цвеќа

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „ Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, полициската станица од Струга  поднесе кривична пријава против Д.У. (26) од струшкото село Корошишта.

Повеќе...

Се менува дограмата во “Нико Нестор“

Во струшкото училиште Нико Нестор започна менување на старата дотраена дограма   со нови певеце прозори, кои ќе овозможат поголема енергетска ефикасност и потопли училници. 

Повеќе...

“Младинско будење“ во Струга

На 24 - ти декември, со почеток во 19 часот, во фоајето на Центарот за култура „Браќа Миладиновци”иницијативата за основање на локален младински совет во Струга организира настан „Младинско будење“ преку кој младите од општина Струга на креативен начин и различни активности ќе можат да го искажат своето мислење за младиските проблеми на кои тие наидуваат.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK