Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Шверцувал кори за бурек

144 килограми готови кори за бурек и баклава, откриени на граничниот премин Ќафасан.

Повеќе...

Уапсени крадците на златарите во Струга и Дебар

Откриена криминалната група која ги ограби златарниците во Струга и Дебар.Вчера во Тирана уапсени се дел од членовите на една од најопасните криминални банди кои вршеле вооружени грабежи и разбојништва ширум Европа.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: Обид за убиство во струшко Велешта

Со рафални истрели од пиштол, двајца жители на Велешта нападнале сожител , 36 годишниот Алвин Скендери .

Повеќе...

Кривична за раководителот на “Ќафасан“ за поткуп

Кривична пријава за полициски службеник од “Ќафасан“ за примање поткуп.
Од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал во соработка со  Сектор за внатрешна контрола  поднесена е кривична пријава против лицето Љ.П. (43) од Тетово, вработен во МВР-РЦ за ГР Запад, како Раководител на смена во Полициска станица за Гранични проверки - Ќафасан, за сторено кривично дело - “примање поткуп“ по член 357 ст.2 од КЗ.

Повеќе...

Фатени албанки кои нелегално работеле во кафаните во село Велешта- Струга

Четирите држајанки на Албанија ги фатила полицијата при контрола викендов во угостителските објекти,,Ексклузив“ и ,,Јони“ во селото.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK