Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

ФОТО: Нуркачите пренуркаа 20 км од Охридското езеро

Нуркачите пренуркаа 20 километри од Охридското езеро. Во рамките на првото пренуркување кое започна на крајот од февруари денес  во струшко нуркаа охридските и струшките нуркачи.

Повеќе...

Проекции од филмскиот фестивал „Македокс“ и во Струга

Во Струга како и во уште 12 други градови во земјава ќе има филмски проекции од Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“.

Повеќе...

ФОТО: Еве каде е пронајдено безживотното тело

Пронајдено машко тело во село Драслајца струшко. Вчера околу 17 часот случаен минувач го забележал трупот  на местото викано Дупки во атарот на селото,  покрај реката Сатеска. Тој веднаш случајот го пријавил во полиција.

Повеќе...

Средношколците денес ќе маршираат и во Струга

Средношколци од Струга денес ќе одржат протестни маршови против задолжителното полагање на математика на матура и начинот на полагање на екстерното тестирање.

Повеќе...

Стотици телефони украдени од продавница во Струга

 

Засега непознат сторител извршил тешка кражба во продавницата за продажба и сервисирање на мобилни телефони „Дени мобил“ во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK