Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Внимателно возете - густа магла на превоите

Намалена видливост утрово  на патиштата кај Стража, Плетвар и Пресека.Според Македонија пат сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози. 

Повеќе...

Трагедија: Стружанец се самоуби, си пукал во глава

Вечерва околу 17 часот триесетгоридшно момче од Струга се самоуби. Како што дознава "Охриднет"момчето се самоубило со пушката од неговиот татко во дворот на сопствениот дом во центарот на Струга. 

Повеќе...

36 годишен затвореник починал во затворот во Струга

Во затворската ќелија број 11 во струшкиот затвор, вчера починал 36 годишен затвореник.

Повеќе...

Полицијата и невладините на средба во Струга

На пригодна свеченост, денес напладне во хотелот „Дрим“ во Струга ќе биде одбележан Отворениот ден на мрежата на невладини организации од Охрид и Струга.

Повеќе...

Крадец се качувал на тераса и ограбувал куќи

Поради постоење основи на сомнение за сторени вкупно осум кривични дела кражба и тешка кражба, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против В.Ш.(20) од струшкото село Делогожда.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK