Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Возило удри во столб на влезот во Струга

Сообраќајна незгода утрово се случи на регионалниот пат Струга Дебар.

Повеќе...

Панел дискусија за подигање на свеста за трговијата со луѓе

„Подигање на свеста за трговија со луѓе“ е темата на панел дискусијата што денес ќе се одржи во Струга. На конференцијата што се одржува по петти пат, предвидено е, по темата да дебатираат претставници на амбасадата на САД во Република Македонија како и учесници од невладините организации. 

Повеќе...

Полјаци шверцувале дрога на Ќафасан

Во заедничка акциска контрола на царинската управа на Република Македонија и граничната полиција-регионален центар Запад, вчера на граничниот премин „ Ќафасан“ беше пронајдена и одземена 1,6 килограми опојна дрога марихуана.

Повеќе...

Радолиштанец криумчарел риба

РЦ Запад поднесе кривична пријава против Л.Л.(40) од с.Радолишта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “криумчарење”.

Повеќе...

Никола Јанкоски го фати светиот крст во Струга

Никола Јанкоски од Струга е среќниот фаќач на крстот. На осветувањето на водите на реката Црн Дрим присуствуваа илјадници граѓани. Никола беше најбрз и најсреќен мегу стотиците  капачи кои пливаа во ладните води на Дрим. 

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK