Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Во два дена две жртви на кучиња скитници во Струга

Во два дена две жртви на кучиња скитници во Струга. Стравични се раните на телото на Драган Пејоски, кој пред два дена едвај спаси жива глава од агресивните кучиња.

Повеќе...

Ilikestruga.mk: Искасан стружанец од кучиња скитници

На социјалната мрежа Facebook се појавија страшни слики на искасапен стружанец од глутница кучиња во Струга.

Повеќе...

Пар од Скопје претепан во Струга

Непознати напаѓачи во Струга претепаа машко и женско лице  од Скопје.Инцидентот се случи денес околу пладне во близина на училиштето "Јахја Кемал".

Повеќе...

Пронајден автомобилот на исчезнатиот од Велешта

Едно патничко моторно возило марка „Ауди А-4“ со струшки регистарски таблици вчера во 14 часот и 30 минути е забележано во близина на автобуската станица во Дебар.

Повеќе...

Исчезна жител на Велешта

Исчезна млад жител на струшкото село Велешта.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK