Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Лабуништа ќе добие Итна медицинска помош

Новата Итна медицинска помош во струшкото село Лабуништа ќе опслужува повеќе од 7.000 илјади жители од селото и уште  2.000 жители од околните места во струшко, истакна денеска на прес-конференција пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Нола Исмајлоска.

Повеќе...

Села: Ќе ги рушам плажите - тоа го бара законот од мене

Градоначалникот Зијадин Села најави уривање на сите плажи вдолж брегот на струшкото крајбрежје.  Без оглед на милионските инвестиции во шанкови, монденски ресторани, Села за Охриднет вели не отстапувам од уривањето на плажите бидејќи тоа од мене го бара законот. 

Повеќе...

Исчезната девојка од Струга

Вчера  во 10,30 часот во полициската станица Струга, Л.Ш.(44) од с.Делогожда, струшко, пријавил дека истиот ден околу 02,15 часот неговата внука А.Р.(26) од истото село заминала од дома.

Повеќе...

Струшките училишта без струја за Села тоа е уцена од ЕВН

Без светло, во ладни училници и скратени часови денеска учеа струшките основци. Поради огромните долгови ЕВН вчера ја исклучи струјата во сите основни училишта во Струга и струшко.

Повеќе...

Во Делогожда, крадец одзел куферче со злато и документи

Вешт и засега непознат крадец успеал да влезе во куќа во струшкото село Делогжда одземајќи мал куфер во кој имало разновиден златен накит, лични и документи за идентификација.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK