Нед10222017

Последна промена10:24:23 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Ограбени црква и џамија во Струга

На 23/24.09.2017 година од 13,00 до 08,00 часот во Струга на ул “Маршал Тито“, во црква Св. “Жени Мироносици“, од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба, при што се одземени 1.000 денари.

Повеќе...

Затвореник на викенд извршил кражби во Струга

Поради постоење основи на сомнение за сторени две казнени дела „тешка кражба“ и едно казнено дело „кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против С.О.(26) од Струга.

Повеќе...

Стружанец со лопата и тупаници против сопругата и синот

Во состојба на пијанство и агресивност, стружанец започнал караница со сопругата и синот а потоа со лопата и тупаници ги нападнал. Сопругата поминала со сериозни повреди.

Повеќе...

И Струга го чествуваше Денот на мирот

Во Струга вчера - 21 Септември(четврток) во организација на Општинската организација на Сојузот на борците од НОАВМ 1941 – 1945 година и граѓаните на Струга и струшко – продолжувачи на традициите,со помош на Општината и локалнате самоуправи беше одбележан Светскиот ден на мирот со марш на мирот под мотото „ЗАЕДНО ЗА МИР ПОЧИТУВАЊЕ,БЕЗБЕДНОСТ И ДОСТОИНСТВО ЗА СИТЕ“.

Повеќе...

ФОТО: Верниците го преплавија Калишкиот манастир

Овие два денови сите патишта водат во манастирот во струшко Калишта.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK