Чет05252017

Последна промена08:07:46 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Радолиштанец крадел дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба на дрва“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.М. (38) од струшкото село Радолишта.

Повеќе...

Стружани оштетиле споменик на културата

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување туѓи предмети”, полициската станица од Струга, поднесе кривична  пријава против Џ.Д.(69) и Л.М.(40), двајцата од струшкото село Радолишта.

Повеќе...

Стружанец излетал во провалија кај Радолишта

На 03.05.2017 година околу 14.30 часот на локалниот пат с.Вишни-с.Радолишта, струшко, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Шкода“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.Т. (34) од Струга, поради неприлагодена брзина на движење спрема условите и состојбата на патот, изгубил контрола над возилото, преминал на левата страна и излетал надвор од коловозот, во провалија.

Повеќе...

ФОТО: Величествена Ѓурѓовденска литија во Струга

Денес по осми пат се случи  СВЕЧЕНАТА СТРУШКА ЃУРЃОВДЕНСКА ЛИТИЈА која повторно  ја собра цела Македонија на едно место.

Повеќе...

Пак се пали струшката депонија, се уште нема решение

Нема решение за струшката депонија. Не постои можност сметот од Струга ровремено да се дпеонира на Буково. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK