Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Села не му попушта на Тачи

Недоразбирањата за пратеничката листа за Петтата изборна единица вчера дополнително го продлабочи судирот меѓу струшкиот градоначалник Зијадин Села и партискиот лидер Мендух Тачи,пишува Дневник.

Повеќе...

Предавања против дрогата и во Струга

Со пригодни типизирани предавања, денес во Струга ќе отпочне проектот „Образованието и полицијата против дрогата во заедницата“.

Повеќе...

Ќе се гради пешачка патека од Струга до Ташмаруништа

На дванаесеттата седница на Советот на општина Струга, која ќе се одржи во четврток,  советниците ќе одлучуваат за за изградба на пешачка и велосипедска патека од Струга до Ташмаруништа.

Повеќе...

Бездомните животни да добијат хуман третман

Да престане нехуманиот однос кон животните е пораката на Здруженијата  за заштита на животните.

Повеќе...

Серија дисциплински постапки во полицијата

Полициските службеници Р.Л. и  Б.Л. од струшката полициска станица „заработиле“ парични казни бидејќи се оглушиле и не почитувале наредба на претпоставен старешина.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK