Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Тешка сообраќајка пред Ќафасан - две лица мртви четворица во кома

Две лица го загубија животот, четворица се во кома и 13 се полесно повредени во собраќајната несреќа што се случи на патниот правец Прењас-граничен премин Ќафасан, пишува Прес 24.

Повеќе...

Да се намали потрошувачката на електрична енергија

По повод 5 март  - Светски ден на енергетска ефиксаност, тимот од Локалната агенција за развој, Струга која го спроведува проектот 'Сино и зелено наспроти црно и сиво", би сакале да ја известиме јавноста дека трошиме речиси двојно повеќе енергија од европскиот просек, информираат од  Локалната агенција за развој Струга.

Повеќе...

Дел од христијанската капела во Струга доделена на ИВЗ

Еден дел од капелата на христијанските гробишта во Струга деновиве е доделена на располагање на Исламската верска заедница. Јавното комунално претпријатие издало одобрение  канцелариите позади капелата на гробиштата  да ги користи ИВЗ, неофицијално за библиотека.

Повеќе...

„Изгради го твојот простор“ - подобрување на условите за живот во Струга

Во рамките на програмата на Европската Унија за подобрување на социјалните услуги на ранливите групи преку неформална едукација и образование, Општина Струга, во соработка со партнери од Франција и Албанија, изработи заедничка апликација под наслов „Изгради го твојот простор“.

Повеќе...

Од Калишта до Радожда туристичка развојна зона

Се подготвува туристичката развојна зона во струшко. Градските советници одлучија  зоната да се гради кај месноста Краста на атрактивна локација на  потегот меѓу селата Калишта и  Радожда.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK