Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Кривична пријава за крадците во училиштето во Велешта

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Тешка кражба“ полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против П.И.(20), А.Х. (20) и Д.Р. (15) сите од струшкото село Велешта.

Повеќе...

Новогодишната подводна елка скапува во водите на Црн Дрим

Новогодишната подводна елка поставена во водите на реката Црн Дрим оставена да скапува во вода.

Повеќе...

Конзулот Ќосески на средба со Каприкорн Струга

Средба на претседателот на "Каприкорн 2010" Струга со Зоран Ќосески, почесен конзул од Македонија во Перт Австралија.

Повеќе...

Струга ги пломбира резервоарите за гориво во училиштата

После препирките околу недостигот на нафта во ОУ  “Јосиф Броз Тито“ општина  Струга одлучи да ги пломбира резервоарите со гориво во струшките училишта.

Повеќе...

Јужнокорејскиот поет Ко Ун е добитник на „Златниот венец“

Јужнокорејскиот поет Ко Ун е добитник на „Златниот венец“ на Струшките вечери на поезијата за 2014 година, соопшти Дирекцијата на фестивалот.  Ун (1933) има слава на национален поет и е меѓу најзначајните имиња на светската поезија.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK