Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Привршуваат градежните зафати на Центарот за спортска медицина во Струга

Привршува уредувањето на регионалниот Центар за спортска медицина во Струга. Деновиве се одвиаат градежни зафати за уредување на дворот.

Повеќе...

Струга ќе добие регионален центар за спортска медицина

Струга ќе добие регионален центар за спортска медицина. Се прават последните подготовки за пуштање во употреба на Регионалниот Центар , кој ќе функционира  во склоп на Здравствен Дом Струга . При крај се градежните работи и набавката на опрема.

Повеќе...

Кривична пријава за полицаец од Струга

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди поднесе кривична пријава против П.В. (32) од Струга, полицаец во полициската станица за гранична контрола и граничен надзор ГН „Ќафасан“ при РЦ за ГР „Запад“. Пријавата е поднесена за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Повеќе...

Петмина повредени во сообраќајка во Струга

Петмина имаат повреди здобиени во   сообраќајката што вечерва се случила на патот што од Струга води кон Дебар.

Повеќе...

Стружанец ги искршил стаклата на зградата на УЈП

Повозрасен  стружанец денес ги искршил стаклата на зградата на УЈП  во Струга.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK