Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Спортски игралишта и за Лабуништа и Октиси

Вo струшкото село Лабуништа ќе се гради повеќенаменско игралиште како дел од проектот на Агенцијата за млади и спорт за изградба на 100 вакви повеќенаменски спортски терени. Ова денес го најави директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески заедно со министерот за образование Спиро Ристовски при нивната обиколка на Струшкиот регион каде го означија почетокот на градежните активности за неколку спортски инфраструктурни објекти.

Повеќе...

Многу празници недостигаат во струшката програма

Во програмата за празници на град Струга недостасуваат многу значајни датуми за македонското население.

Повеќе...

Светна Здравствен дом Струга

После 10 год. мрак конечно светна Здарвствен дом Струга. Осветлени се  влезот , паркингот , паркот и целиот Здравствен дом. 

Повеќе...

Ќе се брендираат македонски и албански земјоделски производи

 Федерацијата на фармерите на Република Македонија денеска во  Струга одржа работилница за компаративна анализа и мапирање на традиционални производи во рамките на проектот „Почувствувај го здравиот рурален живот“.

Повеќе...

Конкурс за поетската награда „Мостови на Струга“ 2014

Распишан конкурсот за интернационалната награда за дебитантска книга од млад поет „Мостови на Струга“ за 2014 година која ја доделуваат Струшките вечери на поезијата и УНЕСКО. Оваа година наградата „Мостови на Струга“ ќе биде доделена по единаесетти пат.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK