Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Учениците ќе се запознаат со работата на општина Струга

Младите граѓани на Струга ќе научат како работи локална самоуправа. Групи на ученици ќе ја посетат општина Струга и ќе се сретнат  со вработените со што директно да се запознаат со нивната работа.

Повеќе...

Поради дефект во Струга “Партизанска” два дена без вода

Синоќа на ул “Партизнска”во Струга пукнала водоводна цефка и ги поплавила подрумите во околните куќи.

Повеќе...

Македонските и албанските академици дискутираат за заштита на езерата

„Системот на Преспанските езера - Охридското Езеро: Актуелната состојба - проблеми и перспектива“ е конференцијата која започна синоќа во организација на Македонската и Албанската академија на науки и уметности.

Повеќе...

Вевчани ќе добие бесплатен интернет и информативни табли

Општина Вевчани наскоро ќе добие „тач-скрин“ иформативни табли преку кои ќе се информираат туристите за понудите од кафеани, ресторани, до културни збиднувања и план на Вевчани со локации на културно-историските знаменитости кое ги нуди општината.

Повеќе...

Ексклузивно: По два месеци починатата бугарка во Струга не е погребана!

Бугарката која пред два и пол месеци беше пронајдена мртва  во Струга, се уште не е погребана, ексклузивно дознава “Охриднет”. Нејзиното тело се наоѓа во Битолската капела на чување.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK