Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Струга врие од кучиња скитници

Струга  е преплавена со кучиња скитници. Граѓаните се жалат, велат не се чуствуваат безбедни, бидејќи се случува агресивните кучиња да ги напаѓаат.

Повеќе...

Сообраќајна незгода во Струга - тешко повредено 76-годишно лице

Едно лице се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајната незгода што денес во 07 часот и 20 минути се случи на улицата „Туристичка“ во Струга.

Повеќе...

Вевчани доби коњички клуб

Во општина Вевчани денес една од најатрактивните активности со кои мое да се нимираат љубителите на природата е јавањето на коњ. Отворен е првиот коњички клуб “Свети Спас”.

Повеќе...

Притвор за напаѓачот на полицајците кај Шум

Полициската станица од Струга ги идентификува лицата кои неодамна нападнаа и спречија полициски службеници при вршење на службените дејствија при што беше повреден еден припадник на граничната полиција од Охрид.

Повеќе...

Во Струга поставено државното знаме

Во пресрет на државниот празник “Ден на Македонската Револуционерна Борба“ , “КАПРИКОРН 2010 “ Струга  повторно ги повикува граѓаните на Општина Струга во што поголем број на своите прозорци и балкони да го истакнат македонското државно знаме .

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK