Чет04272017

Последна промена10:12:52 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Исчезнат жител на село Октиси

Вчера  во 17,00 часот во ПС-Струга, А.Ц. (27) од село Октиси, пријавил дека истиот ден околу 09,30 часот  исчезнал неговиот татко.

Повеќе...

Исчезнат велештанец пронајден мртов во Струга

42 годишен велештанец, пред два дена бил пријавен за исчезнат а вчера пронајден мртов во Струга.

Повеќе...

Украдени пет пиштоли и револвер од возило во струшко

Во  периодот од 18.00 часот на 14.03.2017 година до 15.00 часот на 15.03.2017 година во с.Биџево, струшко, од  багажник во  ПМВ „Опел Астра“ со струшки регистарски ознаки,  која била паркирана во гаражата сопственост на Е. М. (66), од страна на непознат сторител  одземени се пет пиштоли и еден револвер, кои биле ставени во торба.

Повеќе...

Двајца повредени во сообраќајка кај Велешта

На 16.03.2017 година во 16.20 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, во с.Велешта, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „БМВ“ со австриски регистарски ознаки, управувано од С.П.(42) од с.Добовјани и ТМВ-Влекач „Ман“ со охридски регистарски ознаки,  управувано од Л.Ј. (35) од с.Делогожда.

Повеќе...

Сообраќајка во близина на Струга

Вечерва  се случи сообраќајна незгода  на патот Охрид Струга.За среќа нема повредени лица.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK