Чет05252017

Последна промена08:07:46 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Во недела Ѓурѓовденска литија во Струга

Во недела на 7 мај во Струга, ќе се одржи осмата по ред Ѓурѓовденската струшка литија.

Повеќе...

Искршена канцеларијата на пратеничката Затуроска во Струга

После  немилите  настани во Собранието на Република Македонија, вчера  во Струга беше  нападната и демолирана вратата од канцеларија на пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ, Лилјана Затуроска.

Повеќе...

Пронајдена бомба во село Вишни струшко

На 26.04.2017 година во 09.00 часот во ПС Струга било пријавено дека во с.Вишни, покрај црквата „Св.Атанасиј“, при изведување градежни работи, била пронајдена неексплодирана рачна бомба од Втората Светска војна.

Повеќе...

Италијани извршиле банкарска измама во Лабуништа

СВР  Охрид поднесе кривична пријава против Л.М. (46) и М.Б. (45), двајцата од Република Италија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,изработка и употреба на лажна платежна картичка”.

Повеќе...

Кумановец го оштетил „Еуротел“ за 10 000 евра

56 годишен кумановец го искористил своето претседателствување и го оштетил „Еуротел“ за 563.070 денари. Струшката полиција му го загорчила „пленот“ со кривична пријава. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK